Opieka paliatywna

Choroby nowotworowe stanowią dzisiaj jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych .

W Polsce stanowią drugą co do częstości przyczynę zgonów . Według danych epidemiologicznych Centrum Onkologii w latach 1999-2006 ilość zgonów z powodu nowotworów wzrosła o ok. 10 000, a liczba zachorowań o ponad 14 tys rocznie.

Zaangażowanie w profilaktykę i wczesne wykrywanie nowotworów przynosi, co prawda, efekty w postaci mniejszej ilości zaawansowanych stadiów choroby notowanych przy rozpoznaniu, ale szacuje się, że tendencja wzrostowa zachorowań i zgonów będzie się utrzymywać mimo znacznych nakładów na tworzenie nowych metod terapeutycznych i leków.

Wraz z postępem medycyny wzrasta czas przeżycia chorych na choroby przewlekłe i wydłuża się średni czas życia ludności. Wiąże się to niestety również ze wzrostem ilości pacjentów znajdujących się w zaawansowanych stadiach takich chorób jak niewydolność nerek, niewydolność serca, nowotwory, zespoły otępienne i inne. Niestety nie wszystkie z tych schorzeń znajdują się na liście schorzeń, których leczenie jest refundowane przez NFZ w ramach opieki hospicyjnej domowej. Wobec wycofania się tej instytucji z finansowania oddziałów dla przewlekle chorych, niewystarczającej sieci zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych wiele osób znalazło się w rozpaczliwej sytuacji. Do tej grupy pacjentów i ich opiekunów jest skierowana oferta domowego hospicjum działającego w ramach NZOZ Geriamed

Opieką naszą obejmujemy chorych chcących pozostawać jak najdłużej w domu i unikać częstych hospitalizacji. Oferujemy regularną i profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską, ułatwienie dostępu do badań z pobieraniem materiału w domu chorego, opatrunki, wlewy dożylne i inne.

 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania
i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję